Prywatny Gabinet Psychologiczno-Psychiatryczny

Terapia psychodynamiczna Bielsko-Biała


Podejście terapii psychodynamicznej  zakorzenione jest w teorii psychoanalizy, wg której zjawiska psychiczne, takie jak myśli, uczucia i zachowania, wyjaśnia się jako rezultat oddziałujących na siebie wzajemnie, przeciwstawnych sił motywujących.

Stąd praca terapeutyczna ukierunkowana jest na identyfikację i ujawnianie takich, często nieuświadomionych, konfliktów, które leżą za zachowaniami powodującymi cierpienie (B.E.Moore, B.D.Fine "Słownik Psychoanalizy" Jacek Santorski & CO, Warszawa 1996).

Na czym polega terapia psychodynamiczna?

Wszystko zaczęło się od austriackiego neurologa i psychiatry Zygmunta Freuda, który twierdził, że przyczyny naszych trudności tkwią głęboko w nieświadomości, przez co nie są nam dostępne, a ich źródeł należy szukać w dzieciństwie. Terapia psychodynamiczna opiera się na stworzonej przez niego teorii psychoanalizy.

Psychoterapia psychodynamiczna oparta jest o relację terapeutyczną i dialog terapeutyczny, mający na celu pomoc pacjentowi w rozumieniu sposobów tworzenia przez niego sądów dotyczących rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej.

Psychoterapia psychodynamiczna toczy się w oparciu o relację terapeutyczną, czyli silną, zaakceptowaną obustronnie więź między pacjentem, a terapeutą. We współczesnej formie sesja terapeutyczna w nurcie psychodynamicznym odbywa się „twarzą w twarz”. 

Zapraszamy do kontaktu wszystkich mieszkańców z Bielska-Biała.

adres

ul. Gen. Grota-Roweckiego 6/2
43-300 Bielsko-Biała
śląskie

phone

Zadzwoń do nas!

33 816 41 25
510 141 155 - psychiatra
512 108 516 - psycholog