Prywatny Gabinet Psychologiczno-Psychiatryczny

Psychoterapia grupowa Bielsko-Biała

 
Terapia grupowa może być zalecana jako, główny sposób terapii w przypadkach, gdy problemy osoby zgłaszającej się do terapeuty, dotyczą trudności społecznych. Terapia grupowa redukuje lęk społeczny i lęk przed dezaprobatą społeczną; stymuluje zainteresowanie sytuacjami społecznymi i relacjami interpersonalnymi; wzmacnia poczucie własnej skuteczności w sytuacjach społecznych i buduje pozytywną samoocenę.

Psychoterapia grupowa polega na leczeniu i pomocy w rozwiązywaniu problemów w grupie osób, które spotyka się systematycznie.  Prowadzona jest zazwyczaj przez jednego lub dwóch terapeutów. Ta forma terapii polecana jest szczególnie osobom, które mają problemy w relacjach z innymi, w związkach, a także osobom cierpiącym na nieśmiałość, fobie społeczne, depresje, uzależnienia, zaburzenia osobowości oraz zaburzenia odżywiania, nerwice narządowe i bezsenność.

Pacjenci często pytają czy psychoterapia grupowa może przynieść takie same efekty, jak Psychoterapia indywidualna. Przecież w kontakcie indywidualnym jeden specjalista poświęca 100% uwagi pacjentowi, podczas gdy w grupie terapeutycznej uwaga musi być stale dzielona.

Badania wyraźnie jednak wskazują, że psychoterapia grupowa jest bardzo skuteczną formą pomocy i zapewnia istotne korzyści co najmniej w takim samym stopniu, jak psychoterapia indywidualna, a w przypadku pewnych zaburzeń wykazuje nawet większą efektywność. 

Zapraszamy do kontaktu wszystkich mieszkańców z Bielska-Biała.
adres

ul. Gen. Grota-Roweckiego 6/2
43-300 Bielsko-Biała
śląskie

phone

Zadzwoń do nas!

33 816 41 25
510 141 155 - psychiatra
512 108 516 - psycholog